Pokrowce na statywy perkusyjne w transporcie

Życie czynnego, czy to zawodowo, czy z zamiłowania, muzyka wymaga wielu poświęceń. Czas przeznaczony na doskonalenie warsztatu a w przypadku kliku osobowego zespołu konieczność zgrania poszczególnych elementów utworu i partii instrumentalnych to spora odpowiedzialność.

Także wieńczące wszelkie próby występy to moment, w którym ogromna odpowiedzialność spoczywa na barkach każdego z muzyków. I choć wydawać by się mogło, że poza perfekcyjnymi wyćwiczonymi partiami nic innego nie ma tu znaczenia, można szybko przekonać się, jak wiele czynników wpływa na dobre brzmienie całego zespołu.

Wystarczy spojrzeć chociażby na kwestię transportu sprzętu muzycznego.

Większość instrumentów muzycznych zaopatrzonych w ochronny pokrowiec można uważać za bezpieczny. Otulony bezpiecznie materiałem, czasem ukryty w sztywnym futerale może spokojnie przebywać nawet najdłuższe trasy, a przeniesienie go z miejsca prób na salę koncertową nie stanowi większego wyzwania.

Inaczej jednak ma się sprawa w przypadku tak złożonego instrumentu, jakim jest zestaw perkusyjny.

Multifunkcjonalne pokrowce na statywy

Perkusja to instrument wymagający połączenia ze sobą kilku, kilkunastu, czasem nawet kilkudziesięciu elementów. Aby muzyk mógł swobodnie wydobywać z niego skomplikowane konstrukcje rytmiczne, wszystkie wchodzące w skład zestawu elementy są ze sobą złączone stelażem, hardware, który, wykonany z metalu, nie jest już tak wygodny w transporcie.

W celu zwiększenia wygody podczas przewożenia sprzętu perkusyjnego warto skorzystać z pomocy, jaką jest pokrowiec na statyw, mogący pomieścić duże ilości różnego rodzaju elementów.

Comments are closed.