The Voice: Sezon 1 – Christina Aguilera Polska | Christina Aguilera Poland
The Voice: Sezon 1

Klikając w powyższy obrazek przeniesiecie się do galerii pierwszego sezonu The Voice.

Emitowany Przez: NBC
Nagrywany: 26 Kwiecień – 29 Czerwiec 2011

O The Voice: jest programem o prawdziwym talencie, najlepszym głosie, właściwej postawie, niepowtarzalnym dźwięku i występie, który sprawi niezapomniane wrażenie. Producenci szukają wszystkich stylów muzycznych. Piosenkarze będą prowadzeni przez specjalistów z branży muzycznej, konkurując ze sobą co tydzień przed zespołem trenerów i to Ameryka zdecyduje, który piosenkarz będzie wart głównej nagrody. Uczestnicy powinni się przygotować do dzielenie się swoimi osobistymi historiami – i dlaczego są przyszłymi gwiazdami. Piosenkarka zasiadła przy stole jurorów razem z Cee Lo Green oraz Adamem Levine.

Zasady show: Program „The Voice” będzie funkcjonował w inny sposób niż chociażby „Idol”. Show oparte jest na licencji holenderskiej wersji programu, której zasady wyglądają następująco: sędziowie/trenerzy umiejscowieni są tyłem do występujących kandydatów, co pozwala na tylko i wyłącznym skupieniu się na talencie wokalnym uczestnika. Jeżeli głos podoba się jurorowi, naciska on specjalny przycisk. W ten sposób wybrana osoba dołącza do grupy danego trenera. W przypadku gdy dany uczestnik, a w zasadzie jego głos spodoba się więcej niż jednemu z jurorów, wtedy decyzja, do której drużyny przynależeć zależy od uczestnika. Wybrane w ten sposób zespoły ćwiczą pod okiem swojego trenera/mentora i walczą o głosy widzów. Warto wspomnieć też o samych uczestnikach. Wszelkiego rodzaju talent-show prócz niezwykle utalentowanych osób, zapraszają do programu osoby, które o śpiewaniu nie mają pojęcia. Tu nie ma na to miejsca na tego typu marketingowe chwyty. Dodatkowo, za pośrednictwem iTunes można zakupić piosenki wykonywane przez uczestników programu.

Przebieg: Innowacyjny format programu zawiera trzy etapy konkursu: pierwszy zaczyna się od przesłuchania w ciemno, wtedy uczestnicy wejdą w fazę bitw, i w końcu występy na żywo. Zespół, który zajmuje się castingami, pracuje z przemysłem muzycznym i przeszukuje kraj by znaleźć najlepszych wokalistów do przesłuchań. Podczas przesłuchań w ciemno, decyzje trenerów są wyłącznie oparte na głosie, nie wyglądzie. Trenerzy słyszą występy uczestników, ale nie mogą ich zobaczyć – dzięki obrotowym krzesłom. Jeżeli trener jest zafascynowany głosem uczestnika, naciska przycisk by wybrać go do swojej drużyny. W tym momencie krzesło trenera się obraca. Jeśli więcej niż jeden trener wybierze danego uczestnika, moc przechodzi na zawodnika, który może wybrać, z którym trenerem chce pracować w ciągu całego konkursu.
Trenerzy będą przyprowadzać swoich osobistych autorów tekstów, producentów, ważnych przyjaciół, którzy będą pomagać rozwijać się drużynom.
Od momentu gdy drużyny zostaną ustalone, zaczyna się bitwa. Trenerzy oddadzą się rozwojowi swoich piosenkarzy, będą dawać im rady i dzielić się sekretami ich sukcesu. Podczas rund bitw, trenerzy będą wystawiać dwóch swoich członków drużyny przeciwko sobie do wspólnego zaśpiewania tej samej piosenki przed publicznością w studio. Po wokalnej konfrontacji, trener musi zdecydować, który z uczestników awansuje. Pod koniec odcinków walki, tylko najsilniejsi członkowie z listy każdego trenera zostaną i przejdą do występów na żywo. W końcowej fazie konkursu, najlepsi zawodnicy z każdej drużyny będą rywalizować ze sobą podczas emisji na żywo. Widzowie będą głosowali by uratować jeden talent z każdej drużyny, pozostawiając trenera z decyzją na żywo kogo chcą zostawić a kto będzie musiał opuścić program. Ostatecznie, każdy trener będzie miał swojego najlepszego zawodnika pozostawionego do konkurowania w finale. Z tych czterech, jeden będzie nazwany ‚The Voice’ i otrzyma nagrodę główną: 100 tys. $ oraz kontrakt z Universal Republic.

Ekipa

Gospodarz:

Carson Daly – amerykański prezenter telewizyjny. Daly ma swój własny program rozrywkowy na NBC, Last Call with Carson Daly, który jest emitowany od 2002 roku. Prezenter znany jest również z popularnego programu MTV – TRL. Obecnie pracuje jako DJ oraz gospodarz w radiu 97.1 AMP.

 

Trenerzy:

Oprócz Christiny, w programie zobaczyliśmy:

Blake Shelton – amerykański piosenkarz country. Jego debiutujący singiel „Austin” z 2001 roku podbił amerykańskie listy country, spędzając na szczycie aż 5 tygodni. Artysta ma na koniec aż 8 #1 na liście Billboardu „Najpopularniejszych piosenek country”.

 

Adam Levine – amerykański muzyk. Wokalista i gitarzysta zespołu Maroon 5. Grupa jest znana przede wszystkim z takich hitów jak: „Harder to Breathe”, „This Love”, „She Will Be Loved”, „Sunday Morning”, czy „Makes Me Wonder”.

 

Cee Lo Green – a właściwie Thomas DeCarlo Callaway – amerykański raper kojarzony również ze sceną funk, neo soul i R&B. Członek takich grup jak Goodie Mob i Gnarls Barkley. Cee Lo Green ma na koncie trzy albumy solowe.

 

Christina o dołączeniu do ekipy oraz o samym show

Jestem bardzo podekscytowana byciem częścią tak wspaniałego projektu, które celebruje muzykę oraz talent. Mieć możliwość, aby pomóc w kształtowaniu kariery nowych artystów i prowadzić ich by zobaczyć jak spełniają się ich marzenia jest zadaniem, które witam z otwartymi rękami.

 

Nie bez powodu program nazywa się ‘The Voice’. Kiedy dowiedziałam się o całym pomyśle i koncepcji tego show od razu mi się to spodobało. To nie jest tak, że będę po prostu siedziała na krześle, oceniała, komentowała ludzi i po tym wszystkim szła do domu. Tak na prawdę będę brała ich pod moje skrzydła, opiekowała się nimi i dawała im kawałek mojego doświadczenia lub rad z mojego własnego życia czy kariery, co jest wspaniałe. Sama chciałabym mieć kogoś takiego. Podoba mi się to, ponieważ program naprawdę jest głosem w znaczeniu takim, że nie używasz wszystkich zmysłów by oceniać tych ludzi bazując na tym jak wyglądają, jak się ubierają, jak chodzą czy na podstawie ich prezencji scenicznej. Nie widzisz sceny, słuchasz głosu i jesteś nim poruszony, co sprawia, że chcesz obrócić krzesło i wziąć tę osobę pod swoje skrzydła i uczyć ją.
Ogólnie będziemy wspaniale się bawić. Interesujące jest to, że ja też będę na gorącym krześle. To właśnie jest przewrotne w tym show, że jeżeli ja i ktoś z naszej czwórki obróci się w tym samym momencie i naciśnie przycisk, wybór trenera należy do uczestnika. Być może w takiej sytuacji będziemy musieli przekonać go do siebie, co sprawia dodatkową frajdę.

Spot Reklamowy

Sesja Zdjęciowa


Banery Promocyjne

Odcinek 1: Przesłuchania w Ciemno (26 Kwiecień)
Pierwszy odcinek show rozpoczął się wspólnym występem czwórki trenerów z utworem Crazy z repertuaru Gnarlsa Barkleya. Co ciekawe, pierwszy odcinek polskiej edycji show rozpoczynał się tym samym utworem wykonanym przez jurotów. Zaraz po występie wyemitowana została pierwsza część Przesłuchań w Ciemno. Christina walczyła aż o 8 uczestników, jednak ostatecznie do jej drużyny dostały się Tarralyn Ramsey (31), Frenchie Davis (31) oraz Beverly McClellan (41). Ciekawostką jest fakt, iż jedna z uczestniczek – Frenchie – była półfinalistką drugiego sezonu Amerykańskiego Idola.

Odcinek 2: Przesłuchania w Ciemno (3 Maj)
Drugi odcinek miał na calu zakończenie etapu przesłuchań. Do drużyny Xtiny dołączyli Cherie Oakley (29), Raquel Castro (16), Julia Eason (18), Justin Grennan. W związku z tym, że tylko Cee Lo miał 8 uczestników w swojej ekipie, pozostali trenerzy wybrali do swojego składu wokalistę, który otrzymał tzw. drugą szansę. Lily Elise (20), która w pierwszym przesłuchaniu nie została wybrana przez żadnego z jurorów, teraz trafiła pod skrzydła Xtiny.

Odcinki 3-6: Wokalne Bitwy (10 – 31 Maj)
Kolejny etap show to Wokalne Bitwy. Uczestnicy z każdej drużyny łączeni są w pary, po czym wspólnie występują przed jurorami wykonując ten sam utwór – na tym etapie trener eliminuje (jego zdaniem) słabszego uczestnika, pozostawiając tym samym 4 z 8 uczestników ze składu. Dodatkowo, każdy z trenerów posiada doradcę, który pomaga mu w przygotowaniu zawodników do bitwy. W przypadku Christiny, wybór padł na Się Furler. Poniżej przedstawiamy przebieg eliminacji.
Odcinek 3: Frenchie Davis vs. Tarralyn Ramsey (eliminacja) – „Single Ladies (Put a Ring on It)”
Odcinek 4: Beverly McClellan vs. Justin Grennan (eliminacja) – „Baba O’Riley”
Odcinek 5: Raquel Castro vs. Julia Eason (eliminacja) – „Only Girl (In The World)”
Odcinek 6: Cherie Oakley (eliminacja) vs. Lily Elise – „Since U Been Gone”

Odcinek 7: Live Show (7 czerwiec)
Podczas pierwszego odcinka na żywo, Christina i Blake z 4 uczestników musieli wybrać jednego wokalistę, którego chcą przepuścić do kolejnego etapu. W 8. odcinku poznaliśmy też osobę, która otrzymała największą ilość głosów od widzów.
Raquel Castro (eliminacja) – „Blow”
Beverly McClellan (wybór widzów) – „I’m the Only One”
Lily Elise (eliminacja) – „Big Girls Don’t Cry”
Frenchie Davis (wybór Christiny) – „When Love Takes Over”
Podczas tego odcinka miały miejsca aż dwa występy Christiny. Pierwszy z nich to Meldey piosenek Queen wykonany przez trenerów, natomiast drugi to utwór Lady Marmalade, który wykonała ze swoją drużyną.

Odcinek 8: Live Show (14 czerwiec)
Drugi odcinek na żywo był analogiczny do tego emitowanego tydzień wcześniej. Tym razem to Adam i Cee Lo eliminowali uczestników ze swojej drużyny. Podczas tego odcinka poznaliśmy też osoby, które przeszły dalej z drużyny Christiny oraz Blake’a.
Podczas tego odcinka miały miejsca aż dwa występy Christiny. Pierwszy z nich to Meldey piosenek Queen wykonany przez trenerów, natomiast drugi to utwór Lady Marmalade, który wykonała ze swoją drużyną.

Odcinek 9: Live Show (20 czerwiec)
Do tego etapu przeszło 2 uczestników z każdej drużyny, którzy tym razem walczyli o miejsce w finale. Wokaliści musieli zdobyć uznanie i trenera i widzów. Beverly McClellan („The Thrill Is Gone”) wygrała z Frenchie Davis („Like a Prayer”), tym samym przedostając się do ostatniego etapu show, jednak ta informacja została przekazana dopiero w następnym odcinku. Podczas tego show miał miejsce pierwszy występ Christiny z Maroon 5 z utworem Moves Like Jagger.

Odcinek 10: Live Show (22 czerwiec)
W tym odcinku poznaliśmy finałową 4. Każdy z trenerów miał do przydzielenia 100 pkt na uczestników, natomiast kolejne 100 otrzymał od widzów. Christina przydzieliła po 50 pkt Beverly i Frenchie, natomiast stosunek punktów przyznanych przez widzów wynosił 57:43. Dodatkowo każdy z uczestników wystąpił w duecie ze swoim trenerem. Christina i Beverly wykonały razem Beautiful.

Odcinek 11: Live Show (28 czerwiec)
Tej nocy każdy z uczestników wystąpił w duecie ze swoim trenerem. Christina i Beverli wykonały razem utwór Beautiful z repertuaru Aguilery. Prócz tego, jurorzy wystąpili wspólnie na scenie śpiewając Under Pressure.

Odcinek 12: Live Show (29 czerwiec)
29 czerwca poznaliśmy najlepszy głos ameryki, którym został Javier Colon z TeamAdam! Druga lokata przypadła Dii Frampton (TeamBlake), natomiast Vicci i Beverly zajęli ex aequo 3/4. miejsce. Ponadto każdy z uczestników wykonał podczas show 2. utwory – jeden solo, jeden w duecie.

Oglądalność: Bez wątpienia The Voice jest strzałem w dziesiątkę, show już od pierwszego odcinka wygrywało w rankingach z takimi programami jak Taniec z Gwiazdami czy serialem Glee. Jeden z redaktorów Rolling Stone, Mallika Rao stwierdził, że The Voice to najlepszy holenderski import od czasów tulipanów i Eddie’go Van Halen’a. Tak wysoka oglądalność nie przekonała redaktorów Metascores, którzy przyznali programowi 58/100 pkt.

Odcinek 1: Przesłuchania w Ciemno (26 Kwiecień): 11.78 mln
Odcinek 2: Przesłuchania w Ciemno (3 Maj): 12.58 mln
Odcinek 3: Bitwa (10 Maj): 10.45 mln
Odcinek 4: Bitwa (17 Maj): 10.01 mln
Odcinek 5: Bitwa (24 Maj): 8.48 mln
Odcinek 6: Bitwa (31 Maj): 14.41 mln
Odcinek 7: Live Show (7 Czerwiec): 12.31 mln
Odcinek 8: Live Show (14 Czerwiec): 12.33 mln
Odcinek 9: Live Show (20 Czerwiec): 12.05 mln
Odcinek 10: Live Show (22 Czerwiec): 10.01 mln
Odcinek 11: Live Show (28 Czerwiec): 12.70 mln
Odcinek 12: Live Show (29 Czerwiec): 11.05 mlnOFICJALNE LINKI CHRISTINY
STRONA: www.christinaaguilera.com (link)
PERFUMY: www.perfumes.christinaaguilera.com/en/ (link)
FACEBOOK: /christinaaguilera (link)
INSTAGRAM: @xtina (link)
TWITTER: @xtina (link)
YOUTUBE: Christina Aguilera (link)
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
01.09Występ podczas "North Sea Jazz Festival"
25.09Rozpoczęcie trasy "Liberation Tour" w Miami
SPOTIFY
ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
grupa-facebook
INFORMACJE O STRONIE
Nazwa: Christina Aguilera Polska
Działamy od: 13 kwiecień 2004
Team: MissKatelicious & Grzegorz
Kontakt: christinafanspl@gmail.com
Online: online użytkowników na stronie
Host: Fan-Strefa.pl | Reklama
Polityka prywatności: Zapoznaj się z polityką prywatności
Ta strona używa plików cookie. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie ich, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o plikach cookie

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close